Filtracja wody w domu



Woda stanowi najważniejszy składnik codziennej diety. Jej udział w naszym organizmie jest znaczący i nie da się jej niczym zastąpić. Specjaliści są zgodni, że powinniśmy spożywać co najmniej dwa litry niegazowanej wody mineralnej dziennie. I, choć ilość wody jest bardzo istotna, to największy nacisk powinniśmy położyć na jakość wody.

Najczęściej stykamy się z wodą kranową, której nie ufa spora grupa osób, nawet pomimo znacznej poprawy jakości na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Głównymi zarzutami stawianymi popularnej kranówce jest obecność chloru, jakość instalacji wodociągowej czy stopień jej twardości.

Twarda woda wpływa destruktywnie na domowe urządzenia AGD. Jej wpływ jest widoczny w postaci osadu z kamienia znajdującego się wewnątrz czajników, pralek czy zmywarek. Na szczęście można sobie z nim w łatwy sposób poradzić za pomocą szerokiej gamy środków usuwających kamień z wnętrz urządzeń.

A co z jej wpływem na nasze zdrowie? Twarda woda może negatywnie wpływać na nerki i układ moczowy. Szczególnie powinny na ten rodzaj wody uważać osoby starsze czy te cierpiące na niewydolność nerek. Kamica nerkowa to paskudna dolegliwość, którą najlepiej omijać z daleka.

Jak niwelować negatywny wpływ twardej wody? Oto odpowiedź: http://www.rynekinstalacyjny.pl/artykul/id3930,skuteczny-sposob-na-twarda-wode/. Jednym z nich jest stosowanie filtrów. Filtry do wody mają różną postać. Najprostsze mają postać dzbanków z wymiennym wkładem zawierającym aktywny węgiel, przez który filtruje się wodę z kranu. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, które można zastosować wszędzie - w domu, w pracy czy na wyjeździe. Minusem filtrów dzbankowych jest jednak ich wydajność. Na tym polu skutecznie wyprzedzają je filtry kranowe.

Komentarze